کلوچه مسقطی

انسانی که در نبرد زندگی میخندد قابل ستایش است.

کانی یا MINERAL ، جسمی است جامد ، خالص، متبلور ، طبیعی و معدنی.

از ترکیب چند کانی " سنگ" بوجود میاید، اما در تفکر عوام از هر دوی این موارد با نام " سنگ" یاد میشود.

"سنگها" دارای ویژگیهای گوناگونی هستند...

عموم مردم از خاصیت درمانی سنگها آگاهی ندارند.

مثلا، سنگ کوارتز، که سمبل متولدین ماه مرداد است، را در نظر بگیرید، با تمام زیبایی و افسونگریهایش ، یکی از سخت ترین و جذابترین سنگهای طبیعت است، که  باعث افزایش اعتماد به نفس و تقویت قدرت بیان و خلاقیت، همچنین ایجاد آرامش و آسودگی در انسان میشود.

سنگها ، همچنین سمبل ماه تولد نیز هستند.. بدین گونه که هر سنگ سمبل یک ماه تولد است و متولدین هر ماه میتوانند از سنگهای مشخصه ماه خود استفاده نمایند.

 

امروزه از "سنگها" در چاکرا درمانی نیز استفاده میشود.. بدین معنا که نیروی الکترو مغناطیس بدن نسبت به انرژی این سنگها از خود واکنش نشان داده و در بسیاری  موارد باعث تسکین دردهای مزمن و حاد میگردد.

به عنوان مثال ، همه ما با کریســـتال آشنا بوده و گونه های مــتفاوتی از این "سنگ" را از نزدیــــک دیده ایم..  خالی از لطف نیست بدانید که این سنگ زیبا، قادر به تآثبر گذاری بر روی عضلات قلب، بافتهای لنفاوی، غدد و جریان خون میباشد،  ضمن اینکه  موجب تقویت چشم و ریه نیز میشود. از طرفی، این سنگ باعث جلوگیری از هجوم نیروهای منفی در فرد شده ، و برای کسانی که مدیتیشن انجام میدهند بسیار مناسب است.

فکر کنم حسابی ترغیب شده اید که بدانید سنگ متولد ماه تولد شما چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ بیشتر از این شما را منتظر نمیگذارم.

 

 فروردین: کارنلین، جاسپر قرمز، کریستال.

اردیبهشت: عقیق آبی ، سنگ لاجورد  و مالاکیت.

خرداد: عقیق خزه ای، رودونیت و چشم ببر.

تیر: سودالیت، جید و اون تورین.

مرداد: کارنلین، کوارتز صورتی و چشم ببر.

شهریور: آمتیست، کوارتز دودی و آمازونیت.

مهر: فلوریت ، جید و جاسپر قرمز.

آبان: عقیق آبی، رودونیت و کارنلین.

آذر: سودالیت، لابرادوریت ولاجورد.

دی : آبسیدان لکه برفی، کوارتز دودی و کریستال.

بهمن: فلوریت، عقیق آبی و سنگ لاجورد.

اسفند: فیروزه ، جید و فلوریت.

 

و اما کمی در مورد خواص درمانی سنگها بدانیم...

کارنلین، یا همان عقیق قهوه ای معروف خودمان..باعث شادی ، گرمی دربرخورد و اجتماعی بودن شده و در تقویت تمرکز و ایجاد تعادل درونی نیز نقش بسزایی دارد.

جاسپر قرمز، که همانطور که از نامش بر میاید برنگ قرمز مایل به قهوه ای است و در کاهش استرس و افزایش تحمل و بردباری تآثیر داشته ، همچنین در از بین بردن دردهای پا، استخوان ها و کمر مؤثر است.

کریستال ، این سنگ که به رنگهای مختلف در طبیعت وجود دارد، بمنظور ایجاد محافظت در برابر نیروهای منفی، بهبود ارتباطات اجتماعی و نیز بهبود جریان کار غدد لنفاوی و قلب بکار میرود.

عقیق آبی ، باعث تقویت اعتماد به نفس شده و در درمان دردهای ناحیه سر و گرفتگی های عضلانی بکار میرود.

 

سنگ لاجورد، این سنگ آبی تیره جهت درمان افسردگی و تسکین دردهای ناحیه سر بکار برده شده و در کنترل فشار خون نیز مؤثر است.

مالاکیت ، این سنگ سبز رنگ، جهت کنترل نمودن فشارهای عصبی و التهابات درونی بکار میرود.

عقیق خزه ای ، در عمق وجودش یک دنیا حرف دارد با آن رنگ سبز بیادماندنی. جهت حفظ افسردگیهای عاطفی و همچنین کنترل قند خون مؤثراست.

 

رودونیت ، که به رنگ  صورتی کثیف در طبیعت یافت میشود، باعث تقویت اعتماد به نفس و حفظ نیروی جوانی شده و همچنین تأثیری بسیار قوی بر شنوایی دارد.

   آمازونیت، به رنگ فیروزه ای مایل به سبز،  باعث تقویت مغز ، اعصاب و شاخه های عصبی شده و در ایجاد انرژِی حیاطی نقش بسزایی دارد.  

فلوریت ، که به رنگهای الوان در معادن یافت میشود، از بین برنده تشویش و نگرانی بوده و در بیماریها و عوارض مغزی  و مشکلات ذهنی مؤثر است.

جید ، یا همان یشم خودمان، با طیف وسیعی از سبز (رنگ مورد علاقه من) باور نمیکنید اگر بگویم این سنگ به دلیل رنگ سبز آن ، باعث ایجاد تعادل در تمامی اعضای بدن میشود.

چشم ببر، جهت ایجاد تعادل در نیازهای مادی و جسمی و نیز از بین بردن احساسات ناخواسته و فعال نمودن مراکز حرکتی در بدن نقش خاصی را ایفا میکند.

سودالیت ، به رنگ آبی با نقطه های سفید بر روی آن، دیده میشود.این سنگ، اعصاب را آرام و موزون کرده و تیروئید و غدد دیگر را تقویت میکند.

 

اون تورین، به رنگهای  سبز،  نارنجی و آبی دیده میشود. در کاهش فشارهای عصبی و افزایش استقلال فردی بکار میرود. بوسیله ارتعاشات ملایم این سنگ ، ناراحتی های قلبی و سیستم عصبی درمان میشود.

کوارتز صورتی، سنگ من!!! جهت ایجاد اعتماد به نفس و تقویت قدرت بیان و خلاقیت ، ونیز جهت ایجاد آرامش بکار میرود. این سنگ بعد از الماس،  سخت ترین گونه ی سنگ است.

آمتیسیت ، که شامل طیف وسیعی از رنگ بنفش است. این سنگ بقدری زیباست که با نگاه کردن به آن قادر به دل کندن و روی برگرداندن از آن نیستید. این زیبای خوشرنگ، جهت افزایش شهامت و درمان دردهای میگرنی بکار میرود.

کوارتز دودی ، جهت افزایش خلاقیت و نشاط بکار میرود.

لابرادوریت ، به رنگ خاکستری مایل به سیز، تصور چنین رنگی در ذهن محال است، مگر آنرا از نزدیک ببینید. این سنگ شادی بخش بوده و تقویت سیستم ایمنی بدن را بعهده دارد. 

آبسیدان لکه برفی ، به رنگ سیاه با لکه های سفید  بر روی آن بیشتر به صد و یک سگ خالدار میماند ، که جهت محافظت بدن در برابر تشویش و اضطراب بکار میرود.

و در نهایت ، فیروزه، این سنگ نیروهای منفی را از بدن دور کرده و بر روی اندامهای تحتانی بدن اثر مثبت دارد.

 

سؤالی هست؟؟؟؟!!!!!....

 

+ نوشته شده در  جمعه چهارم آبان ۱۳۸۶ساعت ۲۲:۳۴ بعد از ظهر  توسط بهرخ   |